zlobek@ugdarlowo.pl
Gminny Żłobek Dziecięcy Zakątek w Rusku

Pierwszy Żłobek w Gminie Darłowo „Dziecięcy Zakątek” w Rusku

2021-02-11 18:39:41 - Emil Gawęda

W Rusko powstała nowoczesna placówka oświatowa „Pierwszy Żłobek w Gminie Darłowo Dziecięcy Zakątek”.

Nasz Żłobek to nowoczesny obiekt wybudowany od podstaw, zasilany energią z paneli fotowoltaicznych. Budynek składa  się z dwóch sal dla dzieci (każda sala posiada swoją toaletę), sale są przestronne i dobrze oświetlone. W sezonie letnim dzieci będą mogły wypoczywać na świeżym powietrzu, korzystać z tarasu czy placu zabaw w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Oprócz tego mamy gabinet dyrektora, sekretariat, pomieszczenia socjalno- magazynowe, wózkownię oraz własne zaplecze gastronomiczne. Całość inwestycji kosztowała ponad 2.500.000,00 zł. – mówi Radosław Głażewski Wójt Gminy Darłowo.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: „Pierwszy Żłobek w Gminie Darłowo” oraz dofinansowany z  programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch+" .  W ramach otrzymanych środków zostało zakupione wyposażenie żłobka, zabawki dla dzieci, pomoce dydaktyczne oraz zapewnione będzie funkcjonowanie żłobka od stycznia 2021 roku. Łączna kwota dofinansowania to prawie 1.700.000,00 zł.
Głównym celem realizacji projektu jest umożliwienie aktywności zawodowej 30 osobom z terenu gminy Darłowo poprzez utworzenie 30 miejsc w żłobku.

Szczegółowe informacje o rekrutacji do żłobka można uzyskać pod numerem: 605 252 006 oraz e-mailowo zlobek@ugdarlowo.pl.