zlobek@ugdarlowo.pl
Gminny Żłobek Dziecięcy Zakątek w Rusku

ROCZEK ŻŁOBKA

2022-02-01 09:54:37 - Sylwia Jendrysiak

Dnia 28 stycznia 2022 r. świętowaliśmy rok istnienia Gminnego Żłobka  „Dziecięcy Zakątek” w Rusku. Kiedy 22 stycznia 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcia żłobka obawialiśmy się czy wszystkie miejsca zostaną wypełnione.

Gminny Żłobek powstał w oparciu o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Resortowego programu „Maluch +”.

Żłobek jest przystosowany do opieki nad 30 dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat. Nowoczesne wnętrza i wyposażenie  zachęciły wielu rodziców do oddania swoich pociech w ręce wykwalifikowanej kadry. Dla wielu rodzin żłobek stworzył szansę na pogodzenie rodzicielstwa z pracą zawodową. Wielu po prostu pracę znalazło, wiedząc, że dziecko będzie miało opiekę. Z miesiąca na miesiąc funkcjonowania żłobka ilość dzieci rosła, a w obecnej chwili  wszystkie miejsca są zapełnione.

Pierwszy rok, to ważny okres, który jest czasem rozwoju, sprawdzianem możliwości, źródłem obaw, nadziei i ciężkiej pracy. Ten rok był wielkim wyzwaniem. Rozpoczęcie działalności przypadło na początek pandemii. W związku z tym priorytetem stało się bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, ich rodziców i personelu.

Opiekunki prowadzą zajęcia wspomagające rozwój psychofizyczny naszych podopiecznych. Dzieci poznają świat przez wykonywane prace plastyczne  zajęcia ruchowe, muzyczne, a nawet kulinarne. Obchodzimy różne uroczystości, jak np. urodziny, walentynki, bal karnawałowy, Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Babci i Dziadka itp. Staramy się o sprawną komunikację z rodzicami, a wszelkie wydarzenia czy działania podejmowane przez żłobek są publikowane na facebooku lub stronie żłobka.

Szczególne słowa podziękowania skierowane zostały do Wójta Gminy Darłowo Pana Radosława Głażewskiego za utworzenie żłobka, codzienne wspieranie oraz  stworzenie nam wspaniałych warunków do pracy z dziećmi.

Pamiątkowym akcentem były foto książka i prezentacja multimedialna przedstawiająca rok funkcjonowania placówki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość miała charakter wewnętrzny.